„Peníze dělají peníze …“

Finanční prostředky, které jsou v majetku společností, mnohdy významně zahálejí a negenerují žádný zisk, ba naopak díky inflaci ztrácejí na své původní hodnotě. Ale i peníze mohou vydělávat. Pokud dobře řídíte dodavatelsko odběratelské vztahy, umíte používat minimum peněz pro financování svých potřeb, nemusíte jich mít tolik stále u sebe (kdyby náhodou) nebo si jich nemusíte tolik půjčovat.

Řízení produktů Vám odpoví na otázku, zda se produkt, který nabízíte, opravdu vyplatí, zda společnosti skutečně přináší zisk. Lze s tím dále pracovat v rámci cost/income ratio – kolik peněz musím investovat a kolik se mi vrátí.

I služby něco stojí a je to velmi podobné řízení produktů. Je dobré znát odpověď na otázku, jaký zisk mi každá jednotlivá služba či produkt přináší. Je to obzvlášť důležité, když společnost nabízí více produktů nebo služeb. Můžeme pak lépe zaměřit svoji pozornost buď na její rozvoj nebo ji prostě přestat nabízet a díky tomu nepřicházet zbytečně o peníze.

Pokud znáte dobře své finance, umíte je dobře plánovat a chcete decentralizovat finanční řízení směrem ke svým manažerům, můžete vytvořit Budget(y), se kterým(i) se dá dále pracovat v podobě řízení nákladů na několik let dopředu.

Přínosy

  • Získání informací o nákladech svých výrobků nebo služeb
  • Vytvoření a implementace finančního controllingu (finance pod kontrolou)
  • Snížení nákladů
  • Nižší potřeba elektronických nebo hotových peněz
  • Plánování nákladů a zatížení společnosti na několik let dopředu